Mnogość istniejących ras kotów daje duże pole do popisu, co do wyboru odpowiedniego pupila. Wielu miłośników tych zwierząt chciałoby posiadać ich unikatowe odmiany.

Przedstawiamy kilka rzadziej spotykanych i niezwykle interesujących ras kotów.

Serwal afrykański

Omawiając mniej znane rasy kotów do domu warto zacząć od Serwala afrykańskiego. Wbrew pozorom ten dziki kot może być hodowany w Polsce z tym, że fakt jego posiadania musi został zgłoszony w odpowiednim urzędzie. Warto zaznaczyć, że Serwal nie jest odpowiednim kotem dla początkującego hodowcy.

Ze względu na swoje rozmiary opisywany kot będzie potrzebował bardzo dużej woliery, która umożliwi spożytkowanie jego pokładów energii. Nie jest kotem do zwyczajnego mieszkania, a jego wybieg powinien zajmować obszar minimum kilku arów.

Tutaj przeczytasz więcej informacji o tym dzikim kocie, serwalu afrykańskim: https://www.pupilki.pl/serwal-afrykanski-dziki-kot-ktorego-mozna-hodowac-w-domu/.

Munchkin

Munchkin to niezwykle ciekawa rasa koto domowego z bardzo krótkimi nogami. Ze względu na swoje futro, niewielkie rozmiary i niezbyt atletyczną budowę przypomina pluszową zabawkę. Cechuje się dobrą pogodą ducha i chęcią spędzania czasu ze swoimi współlokatorami.

Przywiązuje się do swojego opiekuna i stanowi bezpieczne towarzystwo dla dzieci. Uwielbia pieszczoty i nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Serengeti

Kot z rasy Serengeti stanowi mieszankę kota bengalskiego oraz kota orientalnego krótkowłosego. Taka mieszanka sprawia, że zwierze cechuje się wyglądem przypominającym dzikie odmiany tego ssaka. Wyróżnia się średnią wielkością i muskularną budową ciała. Deseń na futrze może być pręgowana lub cętkowana.

Serengeti może kojarzyć się z Serwalem afrykański, jednak w porównaniu z tą rasą wykazuje znacznie mniej dziki charakter. Zaprzyjaźnia się z ludźmi i uwielbia zabawę, dlatego trzeba mu zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni.