Zarówno dzieci, jak i dorośli kochają mieć i opiekować się na co dzień zwierzątkiem domowym. Daje im to radość i uśmiech na twarzy.

Żywe stworzenia uczą odpowiedzialności, łagodności, umacniają poczucie wartości. Często zwierzę jest prawdziwym przyjacielem, pomaga wyrażać emocje. To bardzo ważny aspekt w dzisiejszym zabieganym świecie. Wybór pupila jest szeroki. Każdy może wybrać gatunek wedle upodobania. Oprócz kochanych psów i kotów mamy inne ciekawe zwierzątka domowe. Przyjrzyjmy się im.

5 przykładów ciekawych zwierzątek domowych:

  1. świnka morska – bardzo mądry gryzoń, który po oswojeniu jest oddany właścicielom i dogaduje się z innymi zwierzętami w domu, swobodnie po nim chodząc. Żywi się owocami, warzywami, sianem. Potrafi wydawać głośne dźwięki, jak jest głodna. Trzeba dać jej coś twardego np. kolbę kukurydzy, by stępiła zęby oraz obcinać pazurki.
  2. koszatniczki – zwinne gryzonie, żyją w towarzystwie co najmniej drugiego osobnika. Nadal mało znane. Wyglądem przypominają małe myszki albo szynszyle. Klatka musi być bogata w atrakcje, lubią skakać i kręcić się w kółku. Potrafią wydawać dźwięki, jakby ćwierkanie ptaków.
  3. chomiki – oswojone są łagodne. Chomik to  bardzo popularny pupilek, który mieszka w pojedynkę. Charakteryzuje go przetrzymywanie jedzenia w policzkach. Dużo kopie, skacze, kręci się. Warto, by miał sporą klatkę lub szklane akwarium. Prowadzi nocny tryb życia. Wiedza ta jest kluczowa podczas zakupu zwierzątka. W portalu puppies.pl znajdziesz istotne informacje o tym jak dbać o chomiki w domu.
  4. agama brodata – groźnie wyglądająca odmiana jaszczurki. Ok. 50 cm ciała pokrywają ostre łuski. Potrzebuje lampy UVB i grzewczej. Żywi się m.in. świeżymi świerszczami. Potrafi siedzieć długo w bezruchu, ale też przemieszczać się po domu i lubi wygrzewać się na słońcu.
  5. jeż pigmejski – mało spotykany, egzotyczny ssak. To słodki zwierzak, reagujący na swoje imię. Prowadzi nocny tryb życia. Zwierzątko domowe odpowiednie dla osób pracujących.