Pies musi mieć zapewnione odpowiednie warunki życia, na które składają się między innymi zdrowe i smaczne pożywienie, zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami, profesjonalna opieka weterynaryjna oraz pielęgnacja sierści. W tym artykule informujemy czego używać, aby właściwie zadbać i skutecznie czesać psią sierść.

Furminator dla psa – skuteczne narzędzie pielęgnacyjne

Jest to produkt przeznaczony dla psów z dłuższym włosem, takich jak shih tzu, maltańczyk, cavalier, border collie, cocker spaniel, nowofundland, berneńczyk, golden; jak i krótkowłosych (mops, pinczer miniaturowy, jack russell terrier, basset, beagle, wyżeł). Jest to bardzo dobre rozwiązanie, a nazwa Furminator to też firma, która wymyśliła to narzędzie. Na ten rodzaj szczotki przyjęło się potocznie mówić w ten sposób, używając właśnie nazwy przedsiębiorstwa. Świadczy to o świetnym produkcie, który jest używany wszędzie. 

Furminator ma ergonomiczną rękojeść, a na końcu metalowe ząbki podobne do tych, które można zobaczyć w golarkach do włosów. Jednak tutaj nic się nie goli, jedynie poprzez ruchy dłoni usuwa się martwy włos i podszerstek. Na ząbkach gromadzi się sierść, a jej nadmiar usuwa się za pomocą przycisku. Efekt jest bardzo skuteczny, co widać po dużych kulach zbytecznej sierści lądujących w koszu zamiast na dywanie, kanapie czy ubraniach – każdy posiadacz włochatego milusińskiego wie, o czym mowa. Pielęgnacja sierści psa za pomocą tej szczotki dwa razy w tygodniu przez kilkanaście minut wzmacnia sierść i jednocześnie zmniejsza linienie o 90%. 

To świetne urządzenie i szeroki asortyment akcesoriów związanych z psami i innymi zwierzętami znajdziesz na https://tiptop24.pl/.

Trymer hakowy dla psa – kołtuny się nie uchronią

Narzędzie z rączką, które posiada szereg ułożonych blisko siebie, płaskich, metalowych elementów zakończonych hakiem. Są one bezpieczne dla psa, bo mają duże promienie, dzięki czemu nie skaleczymy zwierzęcia. 

Trymer dla psa nazywany także potocznie zgrzebłem to idealne narzędzie do rozczesywania zbitej sierści i kołtunów. Produkt przeznaczony dla psów długowłosych jak golden retriever, owczarek niemiecki czy alaskan malamut. Tam, gdzie wszystko zawodzi przy rozczesywaniu, trymer hakowy może być ostatnią deską ratunku. Usuwa także martwy podszerstek. Polecamy na tiptop24.pl trymer hakowy firmy Truelove. Haki wykonane są ze stali nierdzewnej, rączka natomiast z bambusa. W wielu przypadkach jest to narzędzie skuteczniejsze niż grzebień dla psa.

Pudlówka dla psa, niekoniecznie tylko dla pudla

Rasa pudla doczekała się dedykowanego narzędzia. Psy te uznawane są za ozdobne i salonowe, z czym one same do końca może się nie zgadzają, bo wolą polować. Jednak ich właściciele bardzo dbają o ich wygląd, co skutkuje zaskakującymi kreacjami po wizycie u fryzjera. Dlatego tak ważna jest pudlówka, która daje efekt miękkości i dużej objętości. Budowa tego narzędzia jest podobna do zwykłej szczotki, tylko tutaj zamiast szpilek jest wygięte włosie służące do wyczesywania. Jego funkcją jest usunięcie podszerstka i zapobieganie matowieniu. Jest przeznaczone dla psów długowłosych z puszystą sierścią jak szpice, teriery rosyjskie czy husky.

Pudlówka firmy Trulove posiada bambusową rączkę i nierdzewne włosie umieszczone na elastycznej poduszce, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne szczotkowanie.

Życie z sierścią w tle można ograniczyć, pielęgnując częściej, ale także używając lepszych narzędzi. Zwykle jest to szczotka dla psa, jej różne odmiany i modyfikacje. Nawet proste narzędzie, takie jak specjalny grzebień dla psa (https://tiptop24.pl/pl/p/Metalowy-grzebien-dla-psa-Truelove/652), zdecydowanie ułatwi pielęgnację jego sierści, a tym samym zapewni mu piękny wygląd. Dbając co tydzień o sierść psa, pomagamy także jego zdrowiu, bo masując, wspomagamy krążenie. Większość psów lubi czesanie i sprawia im to frajdę, bo są drapane. Niektóre jednak mogą buntować się przed takimi zabiegami, ale pozytywnymi metodami można je pomału przekonywać i przełamywać ich opór. Wszelkie narzędzia, które mogą poprawić sierść Waszego pupila i być dla niego bardziej przyjemne znajdziecie na: https://tiptop24.pl/pl/c/Pielegnacja-siersci-psa/100.