Z pozoru może się wydawać, że te niewielkie pieski będą idealnymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi i mało aktywnych osób, ale czy wiedzieliście, że teriery są jednymi z najaktywniejszych psów? Oprócz naprawdę sporej dawki aktywności potrzebują również konsekwencji. W innym wypadku szybko wejdą swoim właścicielom na głowę i będą robić co tylko im się spodoba. Sprawdźmy co jeszcze warto wiedzieć o Jackach przed podjęciem decyzji o zakupie psa tej rasy.

Jak wygląda Jack Russell Terrier?

Z pewnością kojarzycie te pieski, ponieważ dosyć często pojawiają się w filmach. Jednym z popularniejszych jest „Maska”, w której grał Jim Carrey. Jego pies Przedstawiciele tej rasy mają przeważnie 25-30 cm wysokości i ważą około 5-6 kg. Ich sierść jest w większości biała. Możecie znaleźć psiaki z czarnymi, rudymi, brązowymi i podpalanymi łatami. Ważne jednak, żeby biały stanowił większość jego ubarwienia.

Dla kogo Jack Russell Terrier?

Przede wszystkim psiaki te powinny mieć aktywnych właścicieli. Idealnie sprawdzą się w rodzinach z dziećmi, ale pod warunkiem, że spełni się ich wszystkie potrzeby. Długie i intensywne spacery to coś, co jest im niezmiernie potrzebne. W innym przypadku pies może rozrabiać w domu i mieć problem z odpoczywaniem. Najlepiej już od samego początku wprowadzić jasne zasady i w miarę możliwości zapisać się na zajęcia z psiego przedszkola. To właśnie tam osoby, które mają dużo większą wiedzę, pokażą Wam jak postępować w najróżniejszych sytuacjach. Warto tutaj wspomnieć, że psy tej rasy idealnie odnajdują się w sportach związanych z węchem, takich jak nosework.

Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać hodowlę, jeśli zdecydujecie się na psa rasy Jack Russell Terrier. Wybierajcie tylko takie, które widnieją w ZKwP. Pies to nie tylko przyjemność, ale również ogromna odpowiedzialność. Decydując się na zakup Jack Russell Terriera zobowiązujecie się do opieki nad nim przez kolejne kilkanaście lat.