Wielu osobom marzy się pies. Nie ma się temu co dziwić, bo przecież mówi się, że jest to najlepszy przyjaciel człowieka.

Zanim jednak kupimy lub zaadoptujemy psa, dobrze byłoby się do tego przygotować. Opieka nad zwierzakiem wymaga bowiem empatii i odpowiedzialności. Psu trzeba zapewnić również odpowiednie warunki.

Jakiemu psu będzie u nas najlepiej?

Każdy, kto chce mieć psa, musi zastanowić się nad tym, jakiego konkretnie zwierzaka wybrać. Jeżeli mieszkamy w bloku, a na dodatek na wysokim piętrze, duży pies może się u nas źle czuć. Dobrym pomysłem może wówczas okazać się kupno bądź adopcja yorka, pekińczyka czy niewielkich rozmiarów kundelka. Labradory czy owczarki niemieckie doskonale będą się zaś czuły w domach, najlepiej tych z ogrodem.

Czym będziemy karmić psa?

Posiadanie psa wiąże się z odpowiedzialnością. Nie możemy karmić zwierzaka byle czym. Każdy, komu marzy się pies, musi zastanowić się nad tym, co będzie dawał mu do jedzenia. Dobrym pomysłem może okazać się przejrzenie rankingu psich karm w Internecie. Opinie innych również mogą przyjść nam z pomocą. Na pewno ważne jest to, aby karma bazowała głównie na mięsie, a nie na zbożach czy warzywach.

Więcej ciekawych porad dotyczących opieki nad zwierzętami znajdziesz w portalu pupilki.pl.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Jeżeli chcemy mieć psa, a w naszej rodzinie znajdują się dzieci, musimy wybrać taką rasę, która je toleruje. Nie decydujmy się zatem na amstaffa ani na boksera. Rodzinne rasy psów to na przykład labrador czy jamnik. Musimy mieć na uwadze to, że zwierzę będzie potrzebowało regularnych spacerów. Jeśli wiemy, że nie będziemy mieli na to czasu, nie starajmy się ani o kupno, ani też o adopcję zwierzaka.