Każdy właściciel doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wychowanie swojego czworonożnego przyjaciela. W końcu dobre maniery ułatwiają codzienne funkcjonowanie w tej relacji. Pomocne w tym mogą być psie przysmaki, które mogą być nie tylko urozmaiceniem diety, ale również nagrodą za dobre zachowanie. 

Trudna nauka pożądanych zachowań

Nauczenie psa manier często bywa kłopotliwe. Szczególnie gdy jest się posiadaczem wyjątkowo aktywnego szczeniaka, który nie specjalnie przejmuje się swoim zachowanie. Jednak to od właściciela zależy czy szczenięcy rozrabiaka wyrośnie na dojrzałego i słuchającego się psa, czy też dalej będzie rozrabiał, utrudniając codzienność. Z tego też powodu już od małego trzeba uczyć psiaka dobrego zachowania, aby w przyszłości zyskać wyjątkowego kompana, który będzie respektował, panujące zasady. Z tego powodu warto nagradzać dobre zachowanie smakołykami, których duży wybór zadowoli nawet największego łakomczucha. Zwróć uwagę, czy wybrane przysmaki dla psa mają naturalny skład i nie uczulają. 

Psie przysmaki to doskonała motywacja dla psa

W sklepie z akcesoriami dla zwierząt dostępne są różnego rodzaju przysmaki, które świetnie sprawdzą się jako urozmaicenie psiej diety. Jednak mogą pełnić również inną funkcję. Tego rodzaju produkty doskonale sprawdzają się jako nagroda za dobre zachowanie. W końcu, jaki pupil oprze się ulubionemu przysmakowi. W ten sposób właściciel zapewnia swojemu psu odpowiednią motywację do przestrzegania zasad. Psiak kojarzy konkretne zachowania z otrzymaniem nagrody, dzięki czemu stara się powielać pożądane czynności. Z czasem nagroda przestaje być konieczna, wystarczy samo pochwalenie utrwalające zachowanie. Bezzbożowe przysmaki dla psa marki Brit Care zawierają m.in. zioła i wyciąg z konopi redukujące poziom stresu, co może okazać się kluczowe w szybkiej nauce pożądanych zachowań. 

Psie przysmaki w różnorodnej formie

W internetowym sklepie dostępne są różnorodne psie smakołyki. Można przebierać w kształtach, rozmiarach, a nawet smakach. Do najbardziej popularnych należą kości. Jednak można dostać również dropsy, zdrowe ciasteczka dla psa, żwacze wołowe, suszone kawałki mięsa, kabanosy i o wiele więcej. Warto jednak pamiętać, aby zawsze dobierać przysmaki pod konkretnego pupila. Muszą być dostosowane do jego wieku, wielkości i zapotrzebowania, a nawet ewentualnych schorzeń. 

Przysmaki dla psa mają różne składniki odżywcze, a także wyróżniają się między sobą ilością białka i tłuszczu. Ponadto każdy pies może mieć inne preferencji dotyczące rodzaju mięsa. Czasami zdarzają się także alergie na niektóre rodzaje mięsa w szczególności na drobiowe. Dlatego bardzo ważne podczas wyboru smakołyków jest dopasowanie produktu do potrzeb pupila. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę również wiek psa. Szczeniaki mają zupełnie inne zapotrzebowanie na składniki niż dorosłe psy lub seniorzy. Stare psy mogą też sobie nie poradzić z twardymi elementami. Z tego powodu warto zawsze czytać skład psich smakołyków i traktować je jako część zbilansowanej diet. 

Artykuł powstał we współpracy z https://petbox.pl/