Coraz częściej na ulicach miast zobaczymy średniej wielkości psiaki, które najczęściej są w kolorze biało-czarnym. Border Collie stało się niezwykle popularną rasą. Przyczyną może być to, że są niezwykle mądrymi psami, bardzo szybko się uczą i są świetne w psich sportach, taki jak frisbee lub agility. Dziś opowiemy Wam o nich trochę więcej. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, zapraszamy do czytania.

Jak wygląda Border Collie?

Jest to średniej wielkości pies, który przeważnie waży około 14-20 kg, a jego wysokość to 48-53 cm. Mimo tego, że najczęściej Border Collie kojarzą nam się z biało-czarnymi psami, to warto wspomnieć, że ich umaszczeń jest o wiele więcej. Spotkać można również takie brązowe, rude lub tricolor. Ważne jest tylko to, żeby pies nie miał przeważającej ilości białego koloru. Border Collie bardzo często możemy zobaczyć w filmach lub reklamach. Nic w tym dziwnego, są to niezwykle inteligentne psy, które potrafią zadziwić ilością wykonywanych sztuczek.

Charakter psów rasy Border Collie

Tak jak już wspomnieliśmy kilkukrotnie, psy te są niezwykle inteligentne i bardzo szybko się uczą. Dodatkowo bordery są psami aktywnymi fizycznie i doskonale sprawdzają się w psich sportach. Jeszcze inną cechą, którą można u nich łatwo dostrzec to przyjazne podejście do świata. Najczęściej nie są to psy konfliktowe, ale to nie znaczy, że będą dobrze sprawdzać się w domu z dziećmi. Psy te przez wiele lat były wykorzystywane do pilnowania owiec, mają więc dosyć duże chęci do zaganiania innych zwierząt lub ludzi, w szczególności dzieci. Warto tutaj również dodać, że bordery potrzebują dużej dawki ruchu i jeśli nie zagwarantujecie im tego, to mogą pojawić się z nimi liczne problemy.

Dla kogo Border Collie?

Zdecydowanie dla osób aktywnych. Nie musicie od razu zapisywać się na zajęcia z frisbee albo agility, ale wiedzcie, że spacer dookoła osiedla nie będzie wystarczający. Psy te doskonale sprawdzą się jeśli często spacerujecie po górach, albo potrzebujecie kompana do biegania. Pamiętajcie jednak, że sama aktywność fizyczna przy tej rasie nie jest wystarczająca. Konieczne będzie również zmuszanie go do myślenia. Jeśli marzą Wam się psie sporty, albo pies, który zna 100 sztuczek, to border będzie dobrym wyborem.