Każdy chce mieć zwierzę, dzięki niemu nie czujemy pustki, uczymy się obowiązkowości oraz mamy świadomość że czynimy coś dobrego.
Borykamy się z problemem czy kupić czy adoptować, naszym zdaniem adopcja jest o wiele razy bardziej pożyteczna niż kupno zwierzaka ze sklepu zoologicznego.
W Polsce istnieje wiele stowarzyszeń które zajmują się adopcją porzuconych lub uratowanych zwierząt które potrzebują kochającego domu oraz właściciela który zapewni im odpowiedni byt karmiąc go dobrą jakościowo karmą oraz poświęcając mu czas na wspólnych zabawach.
Adoptując zwierzątko nie tylko przyczyniamy się do poprawy życia podopiecznego ale również mamy swój wkład w zwalczaniu tzw. pseudo hodowli które nastawione są wyłącznie na zysk kosztem zwierzęcia.

Skąd wziąć psa?

Zwierzęta często w takich pseudo hodowlach są traktowane przedmiotowo, nie mają zapewnionej opieki weterynaryjnej oraz rozmnażane są w sposób nie kontrolowany co prowadzi często do chorób genetycznych i śmierci zwierzęcia w męczarniach.
Adoptując zwierzę mamy pewność że jest wolne od chorób, jednak należy pamiętać że gdy przyjmujemy zwierzę do domu zobowiązani jesteśmy do tego aby zapewnić mu odpowiedni byt.
Adopcję prawie zawsze poprzedza wizyta przed adopcyjna, polega ona na sprawdzeniu przez członka stowarzyszenia czy przyszły opiekun adoptowanego zwierzęcia nadaje się na opiekuna oraz może zapewnić mu dostateczną opiekę.

Po wizycie przed adopcyjnej jeśli będzie ona pozytywna zostaje nam tylko przygarnąć zwierzaka do domu i cieszyć się z nim każdą chwilą.

Zachęcamy wszystkich do adopcji zwierząt!